Rekuperatory powietrza to rozwiązania grzewcze, które pozwalają ograniczyć straty energii. Stosowane są przede wszystkim w nowoczesnym, energooszczędnym budownictwie. Rekuperatory to ekologiczne systemy, dzięki którym można znacznie obniżyć koszty utrzymania domu. Łączą w sobie funkcję grzewczą z wentylacyjną, dzięki czemu nie ma konieczności montażu dodatkowego, często kosztownego sprzętu. W firmie Geo-Energia działającej między innymi we Wrocławiu specjalizujemy się w dostarczaniu nowoczesnych rozwiązań grzewczych, dzięki czemu możemy zapewnić Ci dostęp do najlepszej jakości rekuperatorów powietrza, które sprawdzą się w każdym domu.

Rekuperatory powietrza we Wrocławiu

Rekuperatory powietrza są coraz powszechniej montowane w domach. Koszty utrzymania dużego domu niejednokrotnie drastycznie zwiększają się w sezonie grzewczym. Co więcej, paliwo opałowe drożeje, a dodatkowo ma niekorzystny wpływ na środowisko naturalne. Rekuperatory odzyskują ciepło i rozprowadzają je po pomieszczeniach, wykorzystując przy tym powietrze pobrane z zewnątrz budynku. Rekuperatory powietrza służą więc nie tylko do ogrzewania, ale także wentylacji. Ich działanie jest podobne do działania klimatyzacji. Do najważniejszych zalet rekuperatorów można zaliczyć:

  • niższe koszty utrzymania domu,
  • filtrowanie powietrza z zanieczyszczeń, roztoczy i alergenów,
  • dostęp do świeżego powietrza, bez konieczności otwierania okien,
  • brak much i komarów w lecie,
  • ograniczenie ryzyka powstawania pleśni i grzybów,
  • powietrze o odpowiedniej wilgotności,
  • zmniejszenie dolegliwości u osób z alergiami i chorobami układu oddechowego.

Rekuperatory powietrza mogą być montowane tylko w odpowiednio zaizolowanych domach. System rekuperacji warto więc zaprojektować już na etapie powstawania budynku, aby ograniczyć koszt całego przedsięwzięcia.

Centrale wentylacyjne – sprzedaż i montaż we Wrocławiu i okolicach

Centrale wentylacyjne to ekologiczny i wydajny sposób, aby zapewnić sobie dostęp do czystego powietrza, bez względu na porę roku. W ofercie mamy wysokiej jakości, nowoczesne urządzenia, które pochodzą wyłącznie od sprawdzonych producentów. Naszym klientom proponujemy centrale wentylacyjne, które mogą być zintegrowane z automatyką smart dom lub być sterowane na pilota. Są to urządzenia praktycznie bezobsługowe, które można zaprogramować według własnych potrzeb. Do ich zamontowania nie potrzeba dużo miejsca, dlatego centrale wentylacyjne sprawdzą się nawet w niewielkich domach.

Zajmujemy się sprzedażą, montażem i serwisem rekuperatorów powietrza. Nasza siedziba znajduje się we Wrocławiu, jednak zapewniamy dojazd do klientów także do innych lokalizacji na terenie województwa dolnośląskiego. Zapraszamy do współpracy.