W nowoczesnym, energooszczędnym budownictwie stosuje się rozwiązania grzewcze, które pozwalają ograniczyć straty energii. Należy do nich rekuperator powietrza, który jest nowoczesnym i ekologicznym systemem, dzięki któremu można znacznie obniżyć koszty utrzymania domu. Urządzenie to łączy w sobie funkcję grzewczą z wentylacyjną, dlatego może zastąpić konieczność montażu dodatkowego sprzętu, który podnosi komfort korzystania z pomieszczeń. Geo-Energia specjalizuje się w dostarczaniu nowoczesnych rozwiązań grzewczych, dzięki czemu możemy Państwu zapewnić dostęp do najlepszej jakości rekuperatorów powietrza, które sprawdzą się w każdym domu.

Rekuperator powietrza – Wrocław

Koszty utrzymania dużego domu mogą drastycznie podskoczyć w górę w sezonie grzewczym. Paliwo opałowe drożeje, a ponadto niekorzystnie wpływa na środowisko naturalne, dlatego coraz bardziej powszechne staje się stosowanie rekuperatorów powietrza. Jest to system polegający na odzyskiwaniu ciepła i rozprowadzaniu go po pomieszczeniach, wykorzystując przy tym powietrza pobrane z zewnątrz budynku. Rekuperator powietrza służy nie tylko do ogrzewania, ale także wentylacji, działając jak klimatyzacja. Do najważniejszych zalet takiego systemu można zaliczyć:

  • niższe koszty utrzymania domu,
  • filtrowanie powietrza z zanieczyszczeń, roztoczy i alergenów,
  • dostęp do świeżego powietrza, bez konieczności otwierania okien,
  • brak much i komarów w lecie,
  • ograniczenie ryzyka powstawania pleśni i grzybów,
  • powietrze o odpowiedniej wilgotności,
  • zmniejszenie dolegliwości u osób z alergiami i chorobami układu oddechowego.

Rekuperacja powietrza może być montowana w domach, które zostały odpowiednio zaizolowane. Warto więc zdecydować się na zaprojektowanie systemu rekuperacji, już na etapie powstawania budynku, aby ograniczyć koszt całego przedsięwzięcia.

Centrala wentylacyjna – sposób na czyste powietrze

W naszej ofercie mamy wysokiej jakości, nowoczesne urządzenia, które pochodzą od sprawdzonych producentów. Centrala wentylacyjna to ekologiczny i wydajny sposób, aby zapewnić sobie dostęp do czystego powietrza, bez względu na porę roku. Naszym klientom możemy zaproponować centrale wentylacyjne, które mogą być zintegrowane z automatyką smart dom lub być sterowane na pilota. Są to urządzenia praktycznie bezobsługowe, które można zaprogramować według własnych potrzeb. Ich montaż nie wymaga dużo miejsca, dlatego centrale wentylacyjne sprawdzą się nawet w niewielkich domach.

Zajmujemy się sprzedażą, montażem i serwisem rekuperatorów powietrza. Nasza siedziba znajduje się we Wrocławiu, jednak zapewniamy dojazd do klientów także do innych lokalizacji na terenie województwa. Zapraszamy do współpracy.