Wentylacja z rekuperacją to nowoczesne rozwiązanie, które pozwoli Ci cieszyć się świeżym i czystym powietrzem, a przede wszystkim obniżyć koszty ogrzewania budynku. Jeśli rozważasz montaż rekuperacji, wybierz doświadczonego partnera, takiego jak Geo-Energia. Od tego, czy instalacja rekuperacji zostanie wykonana prawidłowo, zależy efektywność jej działania.

Montaż rekuperatora – jak wygląda instalacja?

System wentylacji mechanicznej z rekuperatorem pozwala na przejęcie pełnej kontroli nad przepływem powietrza we wnętrzu. Sprawdza się bardzo dobrze w budynkach jednorodzinnych, jak i obiektach innego typu. Należy jednak pamiętać o tym, że sama instalacja wygląda inaczej niż ta stosowana przy wentylacji grawitacyjnej.

W systemie wentylacji mechanicznej przez budynek płyną dwa typy kanałów wentylacyjnych – nawiewne (którymi powietrze dostaje się do budynku) oraz wywiewne – którym jest ono wypuszczane na zewnątrz. W instalacjach, w których wykonany został montaż rekuperacji, sercem systemu są centrale wentylacyjne z rekuperatorem.

Rekuperator jest miejscem, gdzie następuje filtracja nawiewanego powietrza oraz odzysk ciepła z powietrza wywiewanego. To dzięki temu rozwiązaniu powietrze, które dostaje się do wnętrza z zewnątrz, ma odpowiednią temperaturę i nie wymaga intensywnego podgrzewania.

Najważniejsze aspekty montażu rekuperatora

Aby wentylacja z rekuperacją działała bez zarzutów, należy:

  • precyzyjnie dobrać parametry techniczne centrali wentylacyjnej z rekuperacją do zapotrzebowania budynku na powietrze,
  • wykonać projekt – tak, aby kanały wentylacyjne oraz elementy końcowe wentylacji i centrala zostały rozmieszczone w optymalny sposób,
  • dobrać odpowiednie materiały montażowe – decydując, czy będzie to instalacja oparta o przewody stalowe, czy z tworzywa sztucznego,
  • wykonać prace z dbałością o każdy szczegół – uwzględniając również estetykę i funkcjonalność.

Jeżeli chcesz, żeby Twoja instalacja działała bez zarzutu i przez lata dostarczała Ci czystego i ciepłego powietrza, powierz jej wykonanie w ręce specjalistów z Geo-Energia. Działamy we Wrocławiu i na terenie całego województwa dolnośląskiego. Nasze doświadczenie, wiedza oraz bezkompromisowa troska o jakość przełożą się na Twoje zadowolenie ze współpracy.

Zadzwoń lub napisz i umów się na konsultację!