Montaż rekuperacji – Wrocław, dolnośląskie

Wentylacja z rekuperacją to nowoczesne rozwiązanie, które pozwoli Ci się cieszyć świeżym i czystym powietrzem, a przede wszystkim obniżyć koszty ogrzewania budynku. Jeśli rozważasz montaż rekuperacji, zastanów się dobrze nad wyborem partnera, który przeprowadzi wszystkie prace. Od tego, czy instalacja rekuperacji zostanie wykonana prawidłowo zależy efektywność jej działania.

Instalacja rekuperacji – jak to działa?

System wentylacji mechanicznej z rekuperatorem pozwala na przejęcie pełnej kontroli nad przepływem powietrza we wnętrzu. Sprawdza się bardzo dobrze w budynkach jednorodzinnych, jak i obiektach innego typu. Należy jednak pamiętać o tym, że sama instalacja wygląda inaczej niż ta stosowana przy wentylacji grawitacyjnej.

Należy pamiętać, że w systemie wentylacji mechanicznej przez budynek płyną dwa typy kanałów wentylacyjnych – nawiewne (którymi powietrze dostaje się do budynku) oraz wywiewne – którym jest ono wypuszczane na zewnątrz. W instalacjach, w których wykonany został montaż rekuperacji, sercem systemu są centrale wentylacyjne z rekuperatorem.

Rekuperator jest miejscem, gdzie następuje filtracja nawiewanego powietrza oraz odzysk ciepła z powietrza wywiewanego. To dzięki temu rozwiązaniu powietrze, które dostaje się do wnętrza z zewnątrz, ma korzystniejszą temperaturę i nie wymaga intensywnego podgrzewania.

Profesjonalna instalacja rekuperacji to podstawa poprawności jej działania

Aby wentylacja z rekuperacją działała bez zarzutów, należy:

  • precyzyjnie dobrać parametry techniczne centrali wentylacyjnej z rekuperacją do zapotrzebowania budynku na powietrze,
  • wykonać projekt – tak, aby kanały wentylacyjne oraz elementy końcowe wentylacji i centrala zostały rozmieszczone w optymalny sposób,
  • dobrać odpowiednie materiały montażowe – decydując, czy będzie to instalacja oparta o przewody stalowe czy z tworzywa sztucznego,
  • wykonać prace z dbałością o każdy szczegół – uwzględniając również estetykę i funkcjonalność.

Dlatego, jeżeli chcesz, żeby Twoja instalacja działała bez zarzutu i przez lata dostarczała Ci czystego i ciepłego powietrza, powierz jej wykonanie w ręce specjalistów z Geo-Energia. Nasze doświadczenie, wiedza oraz bezkompromisowa troska o jakość przełożą się na Twoje zadowolenie ze współpracy.

Zadzwoń lub napisz i umów się na konsultację!