napełnianie klimatyzacji

Chcesz zamontować w domu klimatyzację, ale nie wiesz, jak się do tego przygotować? Sprawdź, jak wygląda montaż klimatyzacji w mieszkaniu – krok po kroku.

Wizja lokalna

Prawidłowy montaż klimatyzacji wymaga zatrudnienia fachowców. Profesjonalna firma montażowa nie będzie działała w ciemno – aby dobrze dobrać zestaw klimatyzacyjny, najpierw należy ustalić, jakie są potrzeby mieszkańców i warunki techniczne domu. Aby dokładnie określić zakres prac, niezbędna jest wizja lokalna. Oględziny mieszkania mają na celu umożliwienie perfekcyjnego doboru zestawu klimatyzacji oraz zaplanowanie rozmieszczenia sprzętu.

Wycena – ile kosztuje montaż klimatyzacji w domu?

Dopiero po dokonaniu wizji lokalnej i ustaleniu niezbędnych prac, firma montażowa może określić koszt całej inwestycji i ustalić, gdzie zamontować klimatyzator. Cena zależy od wielu czynników, takich jak chłodzona powierzchnia mieszkania, budowa domu czy wybrany sprzęt. Na tym etapie warto zapytać fachowców o porady, rozłożenie płatności na raty lub pomoc w uzyskaniu dofinansowania.

Montaż klimatyzacji – część wewnętrzna

Po ustaleniu szczegółów dotyczących planu montażu, wybranego sprzętu i potrzeb mieszkańców, fachowcy rozpoczynają montaż klimatyzacji. Warto wiedzieć, że zestaw klimatyzacyjny składa się z dwóch części: wewnętrznej i zewnętrznej, dlatego prace wykonywane będą zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Zwykle w pierwszej kolejności montuje się część wewnętrzną klimatyzatora. Na tym etapie do sprzętu podłączane są także przewody freonowe i elektryczne.

Montaż klimatyzacji – część zewnętrzna

Zewnętrzna część klimatyzatora powinna znajdować się na elewacji budynku, dachu lub balkonie. Wybrane miejsce powinno być zacienione. Do jednostki przyłączane są wszystkie przewody, a także odpływ skroplin.

Jak ustawić klimatyzację w domu?

Po zamontowaniu klimatyzacji fachowiec firmy montażowej przekaże Ci podstawowe informacje dotyczące korzystania z klimatyzacji, ustawienia jej parametrów i pielęgnacji sprzętu.